Konečne sme sa pozlátili

Už 18 rokov sa náš časopis Stretnutia pravidelne zúčastňuje súťaže stredoškolských časopisov Štúrovo pero. Inak to nebolo ani tento rok, ktorý bol pre našu redakciu nadovšetko úspešný. Po mnohých úspechoch v posledných rokoch sme sa konečne dočkali toho najvyššieho. Porota nám tento rok udelila najprestížnejšiu cenu súťaže, Zlaté Štúrovo pero.

V konkurencii 91 stredoškolských časopisov mali podľa odbornej poroty Stretnutia prevahu najmä v tom, že sú dlhodobo výborným časopisom, ktorý sa niekoľko rokov po sebe umiestňuje na popredných miestach súťaže. Okrem krásnej finančnej odmeny dáva toto ocenenie našej redakcii právo uverejňovať na obálke časopisu jeden rok symbol Zlaté Štúrovo pero, ktorý svedčí o vysokej úrovni Stretnutí.

Okrem hlavnej kategórie naše Stretnutia zabodovali aj v niekoľkých ďalších. Mimoriadnymi cenami boli v kategórii novinárskych príspevkov stredoškolákov ocenení naši dvaja redaktori. Adam Čížik, ktorý sa v spomínanej kategórii umiestnil na 3. mieste a Magdaléna Dzinová, ktorá v rovnakej kategórii získala za svoje príspevky prémiu Literárneho fondu.

Okrem týchto úspechov sme si na konto pripísali ešte dva ďalšie. Naša šedá Eminencia, pani profesorka Andrea Petrášková bola za svoju dlhoročnú, ústretovú a tvorivú spoluprácu  ​pri tvorbe Stretnutí ocenená cenou Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR.

Stretnutia boli okrem toho odmenené aj cenou Nadácie slovenskej sporiteľne za spracovanie finančnej témy o pôžičkách pre študentov.

O autorovi

Laura Špaková

Milujem: hudbu, lietadlá, čas strávený s rodinou a priateľmi
Nenávidím: nespoľahlivosť